• Projektor SONY VPL-VW80

Symbol: VPL-VW80
Zapytaj o możliwość zamówienia!
25499.00
Wysyłka w ciągu na zamówienie
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier UPS darmowy 0
Odbiór osobisty po przedpłacie 0
Kurier UPS (za pobraniem) 25
Dostępność Zapytaj nas o dostępność 22 560 00 00
Zostaw telefon

Kinowa jakość i fantastyczna szczegółowość obrazu Full HD 1080p
• Panele SXRD o krótkim czasie reakcji i technologia Motionflow Dark Frame Insertion zapewniająca wyjątkową płynność akcji
• Wspaniały obraz zapewniany przez procesor sygnału BRAVIA ENGINE2

Nowy projektor SXRD BRAVIA VPL-VW80 firmy Sony to propozycja dla pasjonatów kina domowego poszukujących rozwiązań na najwyższym poziomie. Urządzenie jest oparte na technologii paneli Sony SXRD™ (Silicon X-tal Reflective Display), która pozwala na uzyskanie niezwykle szczegółowego obrazu Full HD 1080p oraz wrażeń rodem z prawdziwego kina.

Panele SXRD™ wyróżniają się bardzo dużą szybkością reakcji, co w połączeniu z filmowym systemem Motionflow Dark Frame Insertion pozwala na zwiększenie szybkości odświeżania obrazu do 100 Hz i gwarantuje płynną, naturalną reprodukcję ruchu niezależnie od tempa akcji. Duże znaczenie dla kolorystyki i ogólnej jakości obrazu ma także działający w czasie rzeczywistym, 8-stopniowy procesor obrazu Sony BRAVIA ENGINE 2.

Dzięki bardzo precyzyjnej mikroarchitekturze, technologia SXRD zapewnia rozdzielczość 1920 x 1080 punktów, zgodną z wymogami formatu Full HD. Piksele o wielkości 7 µm są odległe o zaledwie 0,25 µm, co całkowicie eliminuje „efekt kraty”, który może pogarszać jakość innych systemów projekcji.

Czas reakcji wynoszący 2,5 ms przyczynia się z kolei do poprawy płynności i naturalności zmian obrazu, niezbędnej do projekcji na miarę prawdziwego kina.

Aby wykorzystać szybkość i potencjał paneli SXRD, konstruktorzy projektora wykorzystali technologię Motionflow Dark Frame Insertion. Działanie tej technologii polega na generowaniu dodatkowych klatek na podstawie źródłowego sygnału. Takie klatki są następnie włączane do obrazu, co prowadzi do podwojenia liczby obrazów wyświetlanych w ciągu sekundy. Dzięki niespotykanej wcześniej dokładności procesu, na ekranie widać ostry i płynnie zmieniający się obraz.

 

Technologia Dark Frame Insertion poprawia efekt działania technologii Motionflow. Wstawianie ciemniejszych klatek zwiększa kontrast i eliminuje problemy z płynnością. Funkcja ta naśladuje działanie prawdziwych projektorów kinowych, a maksymalną efektywność jej działania uzyskuje się w zaciemnionym pomieszczeniu.

Jakość obrazu zależy w dużej mierze od poziomu kontrastu i dlatego duży kontrast własny paneli SXRD jest dodatkowo zwiększany przez system Sony Advanced Iris 2, podnoszący współczynnik kontrastu do 60 000:1. System Advanced Iris 2 działa w czasie rzeczywistym. Dla zapewnienia optymalnego obrazu system ten analizuje każdą scenę i na tej podstawie dynamicznie koryguje przysłonę. Zapobiega w ten sposób utracie szczegółów w ciemniejszych scenach i prześwietleniu jasnych scen.

Aby zagwarantować najlepszy możliwy efekt końcowy, projektor jest wyposażony w elektroniczny system korygowania wzajemnego położenia paneli. Rozwiązanie to pozwala na precyzyjne nałożenie składowej czerwonej, zielonej i niebieskiej. Korygować można cały obraz lub jego wybrane strefy. W efekcie na ekranie nie będzie widać ani śladu zamazania czy przebarwień na krawędziach obiektów.

Za jakość barw odpowiada technologia BRAVIA ENGINE 2, optymalizująca każdą klatkę w celu nadania jej żywego i naturalnego wyglądu. Jeśli jednak potrzebna jest dodatkowa korekta, można skorzystać z precyzyjnego systemu Real Colour Processing (RCP). Umożliwia on korygowanie odcienia określonego koloru bez zmiany kolorystyki całego obrazu. Jeżeli zatem wskazana jest korekta kolorystyki skóry, to można ją przeprowadzić bez zmiany koloru nieba czy tła sceny.

VPL-VW80 oferuje przestrzeń barw xvYCC – zgodny z nowym standardem, który definiuje niemal dwukrotnie większą przestrzeń barw niż obecny standard sRGB.

 

Tak jak wszystkie produkty Sony z tą funkcją, projektor nosi oznaczenie x.v.Colour informujące klientów o rozwiązaniu, dzięki któremu określenie „naturalna kolorystyka” nabiera nowej głębi.

Model BRAVIA VPL-VW80 jest zgodny z technologią Deep Colour™, zwiększającą liczbę barw dostępnych w przestrzeni x.v.Colour z milionów do miliardów. Tak jak technologia x.v.Colour, przygotowuje ona projektor na postęp w metodach rejestracji i reprodukcji barw. W chwili obecnej zalety technologii Deep Colour™ najlepiej pozwala docenić konsola Playstation™ 3. Jest ona wykorzystywana w nowych grach, by zagwarantować obraz pełen realizmu i głębi.

Generowany przez projektor obraz Full HD składa się z milionów pikseli odległych od siebie o zaledwie 7 µm. Tak wysoki poziom precyzji jest niezbędny do uzyskania imponującego realizmu obrazu, ale bez doskonałego obiektywu szczegóły ulegałyby rozmyciu. Zastosowany w modelu VW80 obiektyw All Range Crisp Focus (ARC-F) charakteryzuje się niezbędnymi poziomami rozdzielczości i ostrości. Umożliwia ponadto elektryczną regulację powiększenia do maksymalnie 1,6x oraz korygowanie położenia obrazu w pionie i w poziomie. Ułatwia to instalację projektora i uzyskanie dobrego obrazu w różnych pomieszczeniach. Aby obiektyw przez długi czas zachował swoje parametry, w projektorze zastosowano mechaniczną osłonę, która automatycznie otwiera się w momencie włączenia urządzenia, a zamyka przy wyłączaniu.

O dużym potencjale projektora VPL-VW80 świadczą dwa gniazda HDMI™. Można do nich podłączyć między innymi odtwarzacze Blu-ray Disc™, pozwalające na wierną reprodukcję kinowego obrazu w tempie 24 klatek na sekundę. Projektor ma ponadto funkcję 24p True Cinema, dzięki czemu może wyświetlać filmy identycznie z ich kinowym pierwowzorem. Jest to znacząca różnica w stosunku do formatu DVD, który wymaga zwiększenia szybkości odtwarzania o mniej więcej 4%, co przekłada się zarówno na jakość obrazu, jak i wysokość dźwięku.
 

 

Zastosowanie technologii HDMI™ CEC pozwoliło na wprowadzenie funkcji BRAVIA Theatre Sync, umożliwiającej sterowanie różnymi urządzeniami przy użyciu jednego pilota.
Wybór odtwarzania spowoduje włączenie całego systemu, łącznie z projektorem, i rozpoczęcie odtwarzania filmu. Funkcja wyłączania systemu pozwala z kolei jednym naciśnięciem przycisku na pilocie przełączyć w tryb czuwania wszystkie urządzenia połączone przez interfejs HDMI.

Skoro mowa o pilocie, warto zwrócić uwagę na troskę o szczegóły tego często zaniedbywanego urządzenia. Pilot ma duże, ułatwiające obsługę przyciski głównych funkcji, a dzięki systemowi podświetlenia może być używany nawet w ciemności, bez irytującego przerywania projekcji zapalaniem światła.

Pasjonatów kina domowego, którzy dążą do doskonałości obrazu, ucieszy z pewnością funkcja zoomu anamorficznego. Umożliwia ona połączenie wyrafinowanych technik przetwarzania obrazu panoramicznego z oferowanym oddzielnie, anamorficznym obiektywem innego producenta, czego efektem jest zniewalający obraz o współczynniku kształtu 2,35:1 (CinemaScope), który można zobaczyć tylko w kinie. Funkcja zoomu anamorficznego jest sprzężona z jednym z wyjść wyzwalających projektor; drugie z tych wyjść jest sprzężone z zasilaniem.

Ostatnia warta wzmianki cecha projektora VPL-VW80 nie jest wprawdzie widoczna, ale ma zasadnicze znaczenie dla przyjemności oglądania. Chodzi o specjalnie skonstruowany moduł wentylatora Sony, którego bezstykowy trzpień obraca się niemal bezgłośnie. W efekcie poziom hałasu pracującego wentylatora wynosi niespełna 20 dB (porównywalny z poziomem szeptu).